• اخبار

کردستان استعدادهای درخشانی در حوزه فیلمسازی دارد

کردستان استعدادهای درخشانی در حوزه فیلمسازی دارد
استاندار کردستان بر حضور فیلمسازان توانمند و دارای استعداد در استان برای تولید آثار فاخر سینمایی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در جلسه کمیته استانی سینما به مناسبت اکران فیلم های جشنواره بین المللی فجر با بیان اینکه در این استان هم فیلمساز و فیلم نامه نویس خوب وجود دارد گفت: با توجه به تنوع سوژه ای که در این منطقه وجود دارد می توان فیلم های فاخر با ابعاد ملی و بین المللی تولید و به مخاطبان عرضه کرد.

وی نبود سرمایه گذار توانمند برای سرمایه گذاری در بخش تولید آثار سینمایی را یکی از خلاء های فرهنگی موجود در استان دانست و اضافه کرد: متاسفانه در استان اشخاصی که علاقه مند به سرمایه گذاری در این زمینه باشند وجود ندارد و کمک های دولتی هم کفاف هزینه ها ساخت فیلم های بلند را نمی دهد.

زاهدی با اشاره به اینکه باید راه هایی را برای کمک به فیلمسازان برای تولید فیلم بلند پیدا کرد گفت: لازم است که در این زمینه هم اندیشی صورت بگیرد و راه هایی برای رشد استان در بخش فیلم بلند که جنبه فراگیرتر و عامه پسندتری دارد پیدا کرد.

وی اکران برخی از فیلم های حاضر در جشنواره  بین المللی فیلم فجر در سنندج همزمان با تهران را در رشد واعتلای فرهنگی استان موثر دانست و گفت: اکران این نوع فیلم ها در چنین سطحی عاملی مهم در پویایی و رشد اجتماعی و فرهنگی جامعه است.

حجت الاسلام رحیم جعفری اظهار داشت: 16 فیلم های بخش سودای سیمرغ سینمای ایران  از 14 تا 21 بهمن ماه به مدت 8روز در سینما بهمن سنندج (هروز4سانس:15-17-18-19-21) اکران می شود

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان افزود: 11 فیلم در بخش مستند ایران از 14 تا 21 بهمن ماه به مدت 8روز در سینما شیدا سنندج (هروز3سانس:30/9-30/11-15) اکران می شود

رئیس ستاد استانی جشنواره افزود: بلیط جشنواره به صورت پک های ٨ تایی به قیمت ٤٨ هزار تومان به صورت اینترنتی قابل خرید می باشد و یا به صورت تک فروشی در روز اکران فیلم ها به قیمت نفری ٨ هزار تومان قابل خریداری است.

جلسه نهایی هماهنگی وبرنامه ریزی جشنواره فیلم فجر کردستان به ریاست استاندار، وباحضور جمعی ازمدیران فرهنگی واعضای ستاد برگزاری جشنواره در استانداری کردستان برگزار شد.


 

انتهای خبر/         

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۳۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500