• اخبار

حضور مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان کردستان در جمع هنرمندان گروه نمایش چرکنویس

حضور مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان کردستان در جمع هنرمندان گروه نمایش چرکنویس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان وجمعی از مسئولین شهرستان بیجار روز چهارشنبه (4دیماه) با حضور در سالن نمایش پلاتو از تئاتر پستو دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان؛ پستو' روابط یک خانواده پرجمعیت یعنی روابط پدر و فرزندان و البته پدر و پسران خانواده را بررسی و به نوعی واکاوی می کند. همچنین جای خالی مادر که شاید جای خالی مهر، محبت، ظرافت و زنانگی باشد در اثر به چشم می آید.

در 'پستو' یک خانواده شکسته و گسسته مشاهده می شود که اعضای آن از هم دور افتاده اند و در نهایت این مرگ دلخراش و نامتعارف پدر است که به شکلی غریب بار دیگر آنها را دور هم جمع می کند و مخاطب دراین دورهمی غربت را نزد تک تک افراد خانواده درک و مشاهده می کند

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان کردستان در پایان اجرای این نمایش با حضور در میان اعضای گروه وجمعی از مسئولین شهرستان ، از اجرای این نمایش ابراز خرسندی نمود و این اثر را، نمایشی فاخرومتناسب با موضوعات اجتماعی حال حاضر دانست.

وی همچنین اظهار داشت: نمایش پستو از آن گونه نمایشهایی است که در برقراری ارتباط با عموم اقشار مردم، موفق است،ایشان درمورد بعضی از اظهارنظرهای غیرکارشناسی در مورد شرایط هنر تئاتردر سطح استان سخنانی ارائه نمود.

وضعیت و شرایط اجرا، امکانات سخت افزاری تئاتر، مباحث مالی و حمایتهایی که می بایست از اجراهای عمومی تئاتر در استان صورت گیرد از جمله مواردی بود که در گفتگوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان  و هنرمندان صورت گرفت.

در پایان از کلیه عوامل اجرای نمایش در ضیافت شام با اهدا لوح تقدیر، تجلیل شد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500