• اخبار

کانون های فرهنگی هنری احیاگر کارکردهای مساجد هستند

کانون های فرهنگی هنری احیاگر کارکردهای مساجد هستند
مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان با بیان اینکه کانون های کارکردهای زیادی دارند ، گفت: این مراکز احیاگر کارکردهای مساجد هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان؛ کامل گلباغی مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان دوشنبه (11 بهمن) در نشست صمیمی با مدیران و اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان که با حضور هیات اعزامی از ستاد عالی مساجد کشور که در سالن مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج برگزار شد، گفت: کانون های فرهنگی هنری احیاگر کارکردهای مساجد هستند و باید در راستای توسعه این کانون ها تلاش بیشتری انجام شود.

 

وی افزود: مساجد پایگاه های اجتماعی مسلمانان هستندکه همواره در ارتقای مباحث فرهنگی و دینی تاثیرگذار بوده اند و کانون های فرهنگی هنری نیز در کنار مساجد توانسته است ارتباط بیشتری بین جوانان و نوجوانان مساجد برقرار کنند.

 

این مقام مسئول افزود: جنس کار در کانون های فرهنگی هنری مردمی است و نیروی جوانان و نوجوانان در این کانون های با فعالیت های مختلف کانون ها آشنا می شوند و از آنها نهایت استفاده را می کنند.

 

وی در ادامه خواستار متناسب سازی کتاب های ارسالی از سوی ستاد عالی به کردستان شد زیرا بیشتر کانون های فرهنگی هنری سطح استان کردستان اهل تسنن هستند.

 

گلباغی در پایان سخنانش با قدر دانی از هیات اعزامی ستاد عالی کانون های مساجد کشور، افزود: دبیرخانه امور مساجد استان تاکنون توانسته با همکاری پرسنل در راستای تاسیس، تقویت و تجهیز کانون های مساجد گام های مثمرثمری را برداشته است. 

 

کارشناس امور بانوان مساجد نیز در ادامه این نشست ،افزود: 283 رابط خواهر در کانون های فرهنگی وهنری مساجد وجود دارند که ازاین تعداد 30 رابط منطقه ای هستند.

 

هانا حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: 22 هسته پژوهش خواهران در کانون ها داریم و 23 مدیر مسئول خواهر داریم که این عزیزان در راستای توسعه کانون ها تلاش می کنند.

 

گفتنی است ،در ادامه این نشست هیات اعزامی از ستاد عالی مساجد کشور نیز قول دادند در راستای رفع مشکلات کانون ها تلاش کنند.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500