• اخبار

برگزاری آیین موسیقی کهن کُردی در سنندج

برگزاری آیین موسیقی کهن کُردی در سنندج
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی آیین موسیقی کهن کُردی با عنوان 'ئیواره یک له گه ل مووسیقای کوردی' در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان؛ در این آیین که عصر روز دوشنبه برگزار شد، تعدادی از هنرمندان مناطق مختلف کردستان از جمله مکریان، لیلاخ، اردلان و هورامان آهنگ های اصیل و قدیمی موسیقی کُردی را اجرا کردند.
در این آیین هنرمندان محمدحسین بهمنی، فتح الله قره یانی، کاظم باشماقی، عثمان چکول و توفیق رضایی هر کدام چند قطعه موسیقی را اجرا کردند.
تعدادی از هنرمندان حاضر در این آیین چند آهنگ و مقام کُردی را در سوگ حادثه ریزش بهمن روی کولبران سردشتی اجرا کردند که با تشویق ها و ابراز احساسات حاضران در سالن مواجه بود.
این آیین با استقبال گرم و پرشور مردم سنندج روبرو بود و علاوه بر پر شدن تمامی صندلی های سالن، جمع زیادی از شهروندان در راهروها و سالن های مجار و محل اجرا حضور داشتند.
این آیین توسط موسسات افق، هه تاو و سرمایه های فردای سنندج و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، استانداری کردستان، فرمانداری، شورای اسلامی و شهرداری سنندج برگزار شد.
از ١٢ بهمن ماه ١٣٥٧، سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی (ره) تا ٢٢ بهمن ٥٧ که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید هر سال توسط مردم جشن گرفته می شود و امسال سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران است.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۱۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500