اخبار

کتاب«وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری» با زبان اورامی منتشر شد/ 6 عنوان کتاب توسط انتشارات (ڕێباز) مریوان به زودی رونمایی می شود

کتاب«وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری» با زبان اورامی منتشر شد/ 6 عنوان کتاب توسط انتشارات (ڕێباز) مریوان به زودی رونمایی می شود
«وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری"» نوشته همایون محمدنژاد نویسنده اورامی به همراه 6 عنوان کتاب فرهنگی و ادبی دیگر که توسط انتشارات ریباز (ڕێباز) مریوان منتشر شده به زودی در مراسمی دراین شهر رونمایی می شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، چند عنوان کتاب فرهنگی و ادبی که که سه کتاب از این مجموعه به زبان شیرین اورامی نگارش شده و از سوی توسط انتشارات ریباز (ڕێباز) مریوان به چاپ رسیده در هفته اول اسفندماه سال جاری طی مراسمی با حضور مسؤلان فرهنگی مریوان،  نویسندگان و ادباء کردستانی در شهر مریوان رونمایی می شود.
کتاب «وه‌سیه‌ت په‌ی مه‌زهه‌ری» اثری از دکتر احمد نعمتی است و منظومه شعری پند آموز تربیتی، دینی و اخلاقی است که توسط نویسنده و شاعر هورامی زبان همایون محمد نژاد به زبان شیرین هورامی نوشته شده که به همراه دیگر کتاب های منتشر شده در این آیین رونمایی وارد بازار فرهنگ و ادب هورامی می شود.
این کتاب دومین اثر همایون محمدنژاد بعد از کتاب داستانی سه‌فه‌ره‌کێ گالیوێری «سفرهای گالیور» است که به زبان هورامی ترجمه شده است.
 کتاب سفرهای گالیور سومین شاهکار ادبی جهان توسط همایون محمد نژاد پیشتر به هورامی ترجمه  و از سوی انتشارات ئه‌وین مریوان چاپ و به بازار کتاب و فرهنگ و ادب عرصه شده است.
همایون محمدنژاد نویسنده و شاعر جوان هورامانی از فعالان عرصه فرهنگ، زبان و ادب کُردی به ویژه فرهنگ و ادب اورامان می باشد که هم اکنون در آموزش و پرورش مریوان مشغول به خدمت بوده و در انجمن های ادبی و اجتماعی حضور مؤثر داشته و در هفته نامه ها و مجلات منطقه ده ها مقاله و یادداشت در مورد فرهنگ و زبان کردی و هورامی نگارش کرده است.

انتهای پیام/

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ۲۲:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید