اخبار

« گەشتێک لە گۆڵزاری شیعر و پەخشانی هەژار» در بانه رونمایی می شود

« گەشتێک لە گۆڵزاری شیعر و پەخشانی هەژار» در بانه رونمایی می شود
14 اسفند ماه ، شهرستان بانه میزبان رخداد فرهنگی رونمایی از اثر نفیس « گەشتێک لە گۆڵزاری شیعر و پەخشانی هەژار» خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان به نقل از خبرگزاری کردپرس، عبدالواحد رفاعی، دبیر اجرایی مراسم رونمایی از اثر «گەشتێک لە گۆڵزاری شیعر و پەخشانی هەژار»، در گفتگو با خبرنگار کردپرس، گفت: در بیست و چهارمین سالگرد درگذشت شاعر، نویسنده و مترجم بزرگ کُرد، عبدالرحمان شرفکندی، متخلص به ماموستا هه ژار از این اثر نفیس رونمایی می شود.

وی افزود: در این مراسم که در  14 اسفندماه سال جاری برگزار می شود شخصیت های ادبی و فرهنگی کردستان و از جمله فرهنگ نویس و ویراستار مشهور " ماجد مردوخ روحانی" حضور خواهند داشت.

رفاعی با اعلام اینکه این مراسم  در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بانه برگزار می شود افزود: این اثر نفیس، متشکل از 2 سی دی و یک کتابچه، گلچینی است از زندگینامه و آثار نظم و نثر "ماموستا هه ژار"، که توسط " ماجد مردوخ روحانی" گردآوری و دکلمه گردیده است.

دبیر اجرایی مراسم رونمایی از اثر « گەشتێک لە گۆڵزاری شیعر و پەخشانی هەژار»  در ادامه گفت طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش می شود در این برنامه ضمن تحلیل محتوایی برخی از آثار عدیده ی این ادیب بزرگ و بیان خاطرات سالیان متمادی همکاری و همنشینی با ماموستا هه ژار، توسط آقای مردوخ روحانی، از سخنرانی شخصیت های بزرگ حوزه فرهنگ و ادب کوردی، آقایان عطا نهایی و دکتر اسعد اردلان بهره گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد برنامه فوق با همکاری موسسه علمی فرهنگی "هوژان کوردستان" برکزار خواهد شد.

انتهای پیام/

۱۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید