اخبار

در جشنواره تئاتر کوردی سقز با چشم پوشی از رقابت فردی، در پی اصالت هنر هستیم

در جشنواره تئاتر کوردی سقز با چشم پوشی از رقابت فردی، در پی اصالت هنر هستیم
دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز با بیان اینکه این جشنواره همسنگ با قلعه زیویه ارزشمند است، اذعان کرد: در این دوره از جشنواره با چشم پوشی از رقابت فردی، در پی اصالت هنر هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز در آیین رونمایی از پوستر و یادمان پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کردی سقز اظهار کرد: تئاتر و فستیوال های هنری نمادی از فرهنگ کوردستان است.

قطب الدین صادقی با تاکید بر حمایت های مادی و معنوی مسئولان وهنرمندان از این جشنواره عنوان کرد: فستیوال های تئاتر با هدف گسترش صلح، آرامش و انسجام اجتماعی برگزار می شود و بر همین اساس این دوره از جشنواره تئاتر کوردی سقز برای تحقق این اهداف، بصورت غیررقابتی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره همسنگ با قلعه زیویه ارزشمند است، اذعان کرد: در این دوره از جشنواره با چشم پوشی از رقابت فردی، در پی اصالت هنر هستیم.

دکتر صادقی، از ثبت جشنواره تئاتر کوردی در تقویم سالیانه وزارت ارشاد خبر داد و افزود: 52 کارگردان شامل  38 نمایش داخلی و 14 نمایش خارجی فیلم آثار نمایشی خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند که آثار رسیده توسط داوران بخش بازبین برای مرحله پایانی جشنواره بررسی و انتخاب شد.

وی با بیان اینکه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز با حضور ۹ گروه داخلی و ۴ گروه خارجی برگزار می شود، خاطر نشان کرد: این جشنواره از 7 تا 11 آذر ماه جاری در شهرستان سقز برگزار و در پایان نیز دو اثر منتخب برای حضور جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی می شود.

۶ آذر ۱۳۹۷ ۲۳:۴۳
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید