اخبار

کنگره مشاهیر کرد باید درابعاد بین المللی برگزار شود

کنگره مشاهیر کرد باید درابعاد بین المللی برگزار شود
استاندار کردستان بر برگزاری کنگره مشاهیر کرد به شیوه ای باشکوه و در سطح بین المللی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، بهمن مرادنیا در جلسه هماهنگی کنگره مشاهیرکرد ضمن یادآوری اهمیت برگزاری همایش ها و کنگره های بین المللی مختلف در استان گفت: هدف از برگزاری کنگره مشاهیر کرد یک کار نمایشی و صوری نیست، بلکه این کنگره باید با شکوه هر چه تمامتر و در سطح بین المللی برگزار شود.

وی با بیان اینکه این کنگره نباید تنها در سطح ایران برگزار شود و شامل همه کردهای ساکن در هر نقطه از جهان شود به سیاست گذاران کنگره تاکید کرد: افرادی که در این کنگره معرفی می شوند باید چهره های مهم و دارای وجاهت و مقبولیت باشند.

دبیر تخستین کنگره مشاهیر کرد نیز در ادامه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده عنوان کرد: در حال حاضر کمیته های این کنگره تشکیل و به صورت منظم جلسات ان نیز برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم بتوانیم این کنگره را همزمان با 6 اردیبهشت در روز سنه با حضور افراد صاحبنظر و بزرگان و مفاخر کرد برگزار کنیم.

جلال قلعه شاخانی، قدردانی و تجلیل از مشاهیر کرد را اقدامی ارزشمند و درخور توجه دانست و خاطر نشان کرد: برگزاری کنگره مشاهیر کرد می تواند نقشی تاثیرگذاری در توسعه فرهنگی و ترویج پیشنیه تاریخی کردستان داشته باشد.

۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۰۲
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید