اخبار

کلنگ احداث ساختمان پلاتو نمایش سقز به زمین زده شد

کلنگ احداث ساختمان پلاتو نمایش سقز به زمین زده شد
پروژه احداث ساختمان پلاتو نمایش سقز با حضور دکتر قطب الدین صادقی، مدیر کل هنرهای نمایشی ایران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر سقز و جمعی از مسئولان و هنرمندان این شهرستان کلنگ زنی شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این مراسم که در حاشیه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز برگزار شد، اظهار کرد: ساختمان پلاتو نمایش سقز در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع و زیربنا ۲۷۸ متر احداث می شود.

جلال قلعه شاخانی با اشاره به ظرفیت این سالن بیان کرد: ظرفیت سالن نمایش سقز ۱۴۰ نفر است که در محل مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان پیش بینی شده است.

وی همچنین گفت: بلاک باکس، دو اتاق گریم و آماده سازی و سایر خدمات از جمله امکاناتی است که در این پلاتو پیش بینی شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به اعتبار مورد نیاز این پروژه اشاره کرد و افزود:  700 میلیون تومان برای ساخت این پروژه اعتبارسنجی شده است که امیدواریم به شرط تامین اعتبار تا یک سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز از 7 تا 11 آذر جاری با حضور 14 گروه نمایشی داخلی و خارجی در شهرستان سقز برگزار شد.

۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۲۰:۱۶
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید