اخبار

جشنواره تئاتر سقز یکی از شاخص های بها دادن به زبان و ادبیات کردی به عنوان ثروت ملی است

جشنواره تئاتر سقز یکی از شاخص های بها دادن به زبان و ادبیات کردی به عنوان ثروت ملی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از زبان کردی به عنوات سرمایه و ثروت ملی نام برد و گفت: برگزاری جشنواره های فیلم کردی، رسانه های کردی، موسیقی کردی از دیگر برنامه های است که در راستای ادای دین‌ ما نسبت به زبان و ادبیات کردی تا پایان امسال اجرا می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی روز یکشنبه در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز اظهار کرد: یکی از مشاهیر و مفاخر عرصه تئاتر کشور در این دوره از جشنواره افتخار دبیری داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه حمایت های جامعه بیشترین تاثیرگذاری را در رشد و تعالی هنر دارد، عنوان کرد: گفتگو محوری یکی از ویژگی این دوره از جشنواره تئاتر کردی سقز بود که توانست در یک فضای آموزشی هنرمندان را به هم نزدیک کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به استقبال مردمی از این جشنواره بیان کرد: استقبال مردم هنردوست و جامعه هنرپرور سقز از برگزاری این جشنواره بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است.

قلعه شاخانی از زبان کردی به عنوات سرمایه و ثروت ملی نام برد و خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره های فیلم کردی، رسانه های کردی، موسیقی کردی از دیگر برنامه های است که در راستای ادای دین‌ ما نسبت به زبان و ادبیات کردی تا پایان امسال اجرا می شوند.


۱۱ آذر ۱۳۹۷ ۲۰:۴۲
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید