اخبار

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با خانواده هنرمند مرحوم خالد خاکی

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با خانواده هنرمند مرحوم خالد خاکی
دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در حاشیه پانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز با خانواده مرحوم خالد خاکی، از هنرمندان شهرستان سقز دیدار کرد و یاد و خاطره این هنرمند فقید را گرامی داشت.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی در این دیدار از سالها خدمت و تلاش این هنرمند فقید تقدیر کرد و اظهار کردتلاش‌ چندین ساله‌ی این هنرمند ب در هر چه غنی‌تر شدن کتابخانه کوردی نباید به دست فراموشی سپرده شود و بایستی این راه ادامه یابد.

مرحوم خالد خاکی عناوین زیادی کتاب در دست تدوین داشت که اجل فرصت فرصت چاپ آنها را به وی نداد و در این دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان وعده داد نسبت به چاپ یکی از کتاب های مرحوم خالد خاکی همکاری لازم صورت پذیرد.

خالد خاکی در زمینه تئاتر، نوشتن داستان کوتاه و ترجمه، یکی از چهره های شاخص کورد در کوردستان در ایران بوده و تاکنون چندین اثر وی منتشر شده است.

خالد خاکی، سال 1336 شمسی در روستای “دایه سلیمان”، واقع در حوالی رودخانه “آیه نان” منطقه صاحب شهرستان سقز متولد شده است. تحصیلاتش را تا پایان دوره دبیرستان در شهرستان سقز به انجام رسانیده است. بعدها در دانشگاه پیام نور این شهرستان، موفق به اخذ مدرک کارشناسی در زمینه ادبیات فارسی نیز شده است.

 

۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۵
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید