اخبار

امام جمعه بانه دارفانی را وداع گفت

امام جمعه بانه دارفانی را وداع گفت
ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه عصر جمعه (7 آذر) در سن 98 سالگی به دیار باقی شتافت و پیکر این روحانی فقید اهل سنت امروز با حضور اقشار مختلف مردم تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه عصر جمعه (۷ آذر) بر اثر بیماری، در سن ۹۸ سالگی و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان رازی بانه دار فانی را وداع گفت.

ماموستا حیدری در سال ۱۳۰۰ هجری شمسی در روستای نجنه علیا از توابع بخش نمشیر شهرستان بانه دیده به جهان گشود و پس از فراگیری علوم و معارف دینی و شاگردی در محضر علما و روحانیان نامدار کردستان ایران و عراق، خود نیز در ردیف علمای فاخر و ماموستایان برجسته منطقه قرار گرفت و بیش از ۷۰ سال از عمر با برکت خود را در جوار قرآن نفیس و خطی تاریخی روستای نجنه، صرف آموزش علوم و معارف قرآنی و پرورش طلاب و دانش‌آموختگان علوم دینی نمود.

شمار زیادی از ماموستایان بانه ای و روحانیان برجسته در شهرهای دور و نزدیک، افتخار شاگردی و کسب اجازه در محضر ایشان را داشته اند.

مرحوم ماموستا حیدری از سال ۱۳۹۲ به امامت جمعه بانه منصوب شد و از این عالم ربانی آثار و تالیفات متعددی در زمینه های دینی، ادبیات عرفانی و اشعار و مناجات بر جای مانده که هنوز به چاپ نرسیده است.

مراسم تشییع پیکر مرحوم ماموستا حیدری امام جمعه فقید بانه، شنبه ساعت ۱۰ صبح با حضور مردم متدین و وفادار بانه و مسئولان استانی و شهرستانی، از مسجد اقبالی تا دانشگاه پیام نور بانه تشییع و مطابق وصیت آن عالم جلیل القدر در زادگاهش - آرامستان روستای نجنه علیا - برای همیشه آرام گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان درگذشت این عالم فقید اهل سنت را به مردم استان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت و از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل مسالت خواست.

۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۲
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید