اخبار

نخستین نمایندگی سینمای جوان در بانه گشایش یافت

نخستین نمایندگی سینمای جوان در بانه گشایش یافت
نخستین نمایندگی سینمای جوان استان کردستان و بیست و دومین نمایندگی سینمای جوان کشور طی مراسمی عصر یکشنبه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، معاون سینمای امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه در مراسم افتتاح این نمایندگی گفت: در کشور ۲۲ نمایندگی سینمای جوان وجود دارد و فضای موجود برای نمایندگی‌ها با توجه به حوزه فعالیت شان توجیه پذیر است.


طیبه فلکیان با بیان اینکه فرمانداری‌ها قطب اصلی نمایندگی سینمای جوان هستند، افزود: فیلمسازان و بازیگران نیازمند حمایت مسئولین شهرستانی بویژه فرمانداری هستند و باید به آنها و مطالبات به حق شان توجه شود.

وی اظهار داشت: در شهرستان بانه فیلمسازان بسیار موقفی وجود دارد و هر جوانی که در این شهرستان پا به عرصه فیلمسازی گذشته در سطح کشوری و بین المللی درخشیده و  موفقیت‌های خوبی کسب کرده و کشور به وجود این فیلمسازان افتخار می‌کند.

فلکیان یادآور شد: در سراسر کشور ۵۸ دفتر سینمای جوان داریم که تجهیزات و امکانات آنها تامین شده اما نمایندگی‌ها چون متقاضی ایجاد دفتر زیاد است هیات امنا اجازه تاسیس نمی‌دهد لذا امکاناتی برای فیلمسازان و بازیگران در شهرهای دوره افتاده کشور فراهم کردیم که بتوانند فیلم بسازند و در کلاس‌های تک درس شرکت کنند.

وی ادامه داد: بنابر نیاز فیلمسازان شهرهای مرزی و دوره افتاده بنای نمایندگی‌ها را بر این گذاشتیم کلاس‌های آموزشی که در آنها برگزار میشود تفاوتی با کلاس‌های آموزشی استانی و کشوری نداشته و گواهینامه معتبر نیز برای شرکت کنندگان صادر می‌شود.

معاون سینمای امور استان های وزات فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: تفاوت اساسی نمایندگی با دفتر سینمای جوان در این است که در شروع فعالیت، کلاس‌ها محدود برگزار می‌شود و به لحاظ سخت افزاری محدودیت دارند که امیدواریم مسئولین شهرستانی برای تامین امکانات لازم همت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم گفت: با وجود کمبود امکانات، فعالین فرهنگی شهرستان بانه به لحاظ کارهای فرهنگی،  فعال و پویا هستند و هر سال چندین جشنواره و برنامه فرهنگی به همت هنرمندان و مردم در این شهرستان برگزار می‌شود.

جلال قلعه شاخانی با اشاره به اینکه تا ۱۸ ماه آینده سالن سینمای امید بانه نیز به بهره برداری می‌رسد، افزود: جوانان بانه‌ای در حوزه فیلمسازی بسیار موفق هستند و فیلمسازان و بازیگران این شهرستان در عرصه‌های کشوری و بین المللی می درخشند.

وی اظهار داشت: در شهرستان‌ها تشکل‌های صنفی در حوزه سینما و فیلمسازی زیاد فعال نیستند و انجمن سینمای جوان بیشتر از رسالت‌هایی که برایش تعریف شده فعالیت می‌کنند و نمایندگی همه امور حوزه سینمایی را پوشش می‌دهند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه هم در این مراسم گفت: برای گشایش این نمایندگی، ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هزینه شده است.

حمیدرضا خوشبخت افزود: فضای این نمایندگی ۵۰ متر مربع است که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد و برای برگزاری دوره های آموزشی قابل استفاده است.

۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۲۷
روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید