اخبار

تابلوهای غیرمتعارف سردرب واحدهای صنفی دهگلان مورد بازدید قرار گرفت

تابلوهای غیرمتعارف سردرب واحدهای صنفی دهگلان مورد بازدید قرار گرفت
کمیته بازرسی نظارت بر سر در واحد های صنفی شهرستان دهگلان از نام، نوشتار و طرح تابلو واحدهای صنفی سطح شهر دهگلان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان، در اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه، از سردرب واحد های صنفی سطح شهر دهگلان در خصوص درج نام، نوشتار و طرح تابلوهای معرف کاربری بازدید مشترکی متشکل از کارشناسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه فرهنگی فرمانداری، اداره نظارت بر اماکن عمومی، شهرداری ، اداره صمت و اتاق اصناف شهرستان صورت گرفت.

فردین وکیلی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهگلان، ضمن تأکید بر فعالیت مسمتر کمیته مذکور (مصوب جلسه 58 شورای فرهنگ عمومی شهرستان)، اجرای مفاد آیین نامه اجرایی قانون مربوطه را گامی موثر در جهت پاسداشت زبان فارسی و اصالت آن برشمرد.

وی با بیان اینکه اکثر واحد های صنفی موارد قانونی را رعایت می کنند افزود: امکان جستجوی واژه جهت دریافت تاییدیه طرح تابلو واحدهای صنفی از طریق نشانی الکترونیکی http://sardarasnaf.ir/all/inquiry.html  فراهم می باشد و متقاضیان واحدهای صنفی می توانند با مراجعه به درگاه فوق، از مجاز بودن نام انتخابی اطمینان حاصل نمایند.

وی در پایان تصریح کرد: متقاضیان می توانند در صورت عدم وجود نام در بانک اسامی، نسبت به ثبت نام و ارائه آن در سامانه مورد نظر اقدام نمایید. همچنین برای دریافت تاییدیه نام، پس از ثبت نام در سامانه مذکور و اطلاع از شماره پیگیری، برای دریافت مجوز کتبی، به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان مراجعه نمایند.

۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۴
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید