اخبار

هفته فیلم دفاع مقدس در کردستان برگزار می‌شود

هفته فیلم دفاع مقدس در کردستان برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یکی از برنامه‌های شاخص به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را برگزاری هفته فیلم دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: طی این هفته چند فیلم با موضوع دفاع مقدس از طریق فضای مجازی پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عبیدالله رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دریچه هنر تاثیرگذاری بیشتری در بین نسل جوان دارد،  اظهار داشت: به همین منظور برنامه‌ها و فعالیت‌های پیشنهادی چهلمین سالگرد دفاع مقدس در قالب هنر گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه بدلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیشتر برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار می‌شود، اضافه کرد: مهمترین برنامه‌های پیشنهادی این اداره‌کل در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس شامل هفته فیلم دفاع مقدس، شب های سرود، حمایت از آثار سینمایی (فیلم کوتاه)، نمایش (صحنه‌ای و خیابانی) با موضوع دفاع مقدس در جشنواره‌های تئاتر خیابانی مریوان و فیلم و عکس ژیار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه این برنامه‌ها در قالب جشنواره‌های ملی، استانی و منطقه‌ای برگزار می‌شود، افزود: برپایی نمایشگاه‌های تجسمی ویژه دفاع مقدس، نمایشگاه عکس سیمای رزمندگان، سیزدهمین دوره کنگره شعر عاشورایی قروه و محافل انس با قرآن به یاد سرداران شهید و همایش رسانه و دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های پیشنهادی این اداره‌کل است.

رستمی تاکید کرد: فراخوان خاطره نویسی (هه نگاوی ئه وین) در آبان ماه امسال و چهل سال چهل فیلم در ایام دهه فجر از دیگر برنامه‌های شاخص فرهنگی و هنری استان با موضوع دفاع مقدس است.

رستمی گفت: تهیه پوسترهای آیین فتوت و فرماندهان شهید و تجلیل از ایثارگران هنرمند، مسابقات پیامکی «رسم عاشقی با موضوع دفاع مقدس»، چاپ تقویم‌های مزین به تمثال شهدای هنرمند کردستان، برگزاری نمایشگاه‌های مجازی عکس و پوستر در سالروز آزادی خرمشهر و ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی از جمله مهمترین برنامه‌ها وفعالیت‌های ویژه گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید