اخبار

بازدیدهای کتابی فرماندار ویژه سقز

بازدیدهای کتابی فرماندار ویژه سقز
فرماندار سقز در پنجمین روز هفته کتاب بر ضرورت توجه به زیرساخت های فرهنگی شهر صاحب و نقاط دیگر شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان, فرماندار ویژه سقز به مناسبت هفته کتاب در دیدار با اعضای انجمن ئاسوی ژیار، مسوول کتابخانه و رییس کانون پرورش فکری کودکان و جوانان شهر صاحب اظهار داشت: شهر صاحب دارای چشم انداز توسعه ای خوبی است و نوید شکوفایی اقتصادی را می دهد.

کامل کریمیان اضافه کرد:ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید در اولویت امور فرهنگی باشد.

وی با اشاره به اقدامات مهم فرهنگی در شهر صاحب، تلاش مسوولان و سازمان های مردم نهاد در خصوص تاسیس باشگاه کتابخوانی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی، فعال بودن هنرمندان عرصه عکاسی، فیلم و مستند کوتاه و آموزش دادن فعالیت‌های فرهنگی و هنری به کودکان و نوجوانان و همراهی و همدلی مردم با این نهادها را ستود.

تاسیس خانه فرهنگ در صاحب ضروری است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز هم با اشاره به فعالیت‌های خودجوش نهادهای مردمی و علاقمندی شهروندان، بر ضرورت ساخت خانه فرهنگ در این شهر فرهنگی تاکید کرد.

 هیوا حاج محمدی، افزود: در صورتی که زمین از سوی شورا و شهرداری این شهر اختصاص یابد، اعتبار لازم برای ساخت خانه فرهنگ جذب خواهد شد تا این شهر صاحب خانه فرهنگ شود.

وی، باشگاه کتابخوانی شهر صاحب را جزو برترین‌های کردستان برشمرد و در این دیدار به پاس زحمات چندین ساله، ۲۰۰ جلد کتاب و لوح سپاس به این انجمن اهدا کرد.

 تاسیس باشگاه کتابخوانی، راه اندازی برنامه عصری با کتاب با عنوان چهارشنبه‌های کتاب، رونمایی از دو مجموعه شعر و راه اندازی قفسه‌های کتاب در اماکن پر تردد از اقدامات این انجمن در شهر صاحب بوده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۵۵
روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید