اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد؛

نمایشگاه مجازی کتاب گام نخست ناشران برای ورود به فضای مجازی است

نمایشگاه مجازی کتاب گام نخست ناشران برای ورود به فضای مجازی است
عبیدالله رستمی اظهار کرد: نمایشگاه مجازی کتاب می‌تواند گام نخست ناشران برای ورود به فضای مجازی و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در آن برای رونق حوزه کتاب و کتابخوانی باشد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان, عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در گفت‌وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه کتاب به شکل مجازی، عنوان کرد: یکی از مشکلات اصلی ما در حال حاضر شرایط کرونایی است که در کشور حاکم است و به دنبال آن برگزاری نمایشگاه مانند سال‌های قبل عملا امکان‌پذیر نیست؛ در راستای حفاظت از جان ناشران و مردم باید تلاش کنیم همگام با ستاد ملی مقابله با کرونا قدم برداریم تا با این فاصله‌های اجتماعی و تغییر مسیر برنامه‌های فرهنگی و هنری بر کرونا پیروز شویم. 

وی افزود: از سوی دیگر فضای مجازی یکسری امکانات و فرصت‌هایی دارد که اگر بتوانیم به صورت درست و کامل از آن استفاده کنیم می‌توانیم در این شرایط یک نگاه خلاقانه به حوزه کتاب و کتابخوانی داشته باشیم تا به رونق آن منجر شود. 

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان با توضیح در این زمینه گفت: با توجه به شرایط موجود، برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران را فرصتی می‌دانم که می‌تواند جواب‌گوی نیاز مردم برای دسترسی به تازه‌های نشر و ناشران از سوی دیگر باشد.

او همچنین درباره ضرورت ورود اهالی نشر به فضای مجازی توضیح داد:‌ به لطف فضای مجازی ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانیم بیشترین ارتباط را با مخاطبان خود در فضای مجازی برقرار کنیم؛ از ایده کتاب صوتی، معرفی، رونمایی، نقد و بررسی کتاب‌ها و کارهای جذاب بسیاری در ارتباط با مخاطب خود بهره بگیریم.

وی با طرح این موضوع که ناشران باید درباره معرفی و تبلیغ کتاب‌های خود از فضای مجازی بهره ببرند گفت: با توجه به گران بودن کاغذ و سایر مواد اولیه، فضای مجازی می‌تواند در کمترین ثانیه با فشرده کردن زمان و مکان، ارتباط سریع و بی‌واسطه و ارزان‌تری با مخاطب بگیرد و کتاب به شکل گسترده در جامعه معرفی شود.

عبیدالله رستمی در پایان گفت: در این زمینه ناشران و نویسندگان ما باید از این بخش استفاده کنند و ورود آن‌ها به فضای مجازی می‌تواند اتفاق‌های خوبی در صنعت نشر ما رقم بزند؛ نمایشگاه مجازی کتاب گام اول خوبی برای حرکت در این مسیر است تا از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آن استفاده شود.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم  بهمن ماه برگزار خواهد شد.

۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۹:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید