اخبار

جشنواره «شوناس» کامیاران با معرفی برگزیدگان، پایان یافت

جشنواره «شوناس» کامیاران با معرفی برگزیدگان، پایان یافت
آیین پایانی سومین دوره جشنواره کشوری داستان‌نویسی و داستان‌خوانی شوناس کامیاران با گرامیداشت ثریا قزل‌ایاغ به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جبار شافعی‌زاده، دبیر جشنواره، در مراسم پایانی سومین دوره جشنواره کشوری داستان‌نویسی و داستان‌خوانی شوناس که در سالروز تولد ثریا قزل‌ایاغ با حضور جمعی از دوستداران فرهنگ و هنر و ادبیات کودک و نوجوان برگزار شد،  گفت: نقش ثریا قزل‌ایاغ در شکل‌گیری ادبیات کودک و نوجوان ایران و پرورش نسلی از نویسندگان، شاعران، تصویرگران و منتقدان این حوزه بسیار مهم بوده که هم اکنون ما در این جشنواره جمع شده ایم.

وی ضمن ارایه  گزارشی از فرایند شکل‌گیری و انتشار فراخوان جشنواره در سطح کشور، نحوه‌ داوری آثار اظهار کرد: جشنواره شوناس و جشنواره‌های دیگری از این دست ضمن تداوم و استمرار سبب غنای فرهنگی در سطح جامعه شود.

همچنین یکتا بهروزی، دختر ثریا قزل‌ایاغ ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان جشنواره، فعالیت‌های فرهنگی را رمز توسعه جامعه و خلق انسان خردورز معرفی کرد.

سپس سه نفر از برگزیدگان کودک، نوجوان و بزرگسال به خوانش آثار داستانی خود پرداختند.

در ادامه اسماعیل شافعی‌زاده به اجرای یک قطعه موسیقی کردی پرداخت و آن را به ثریا قزل‌ایاغ تقدیم کرد.

در پایان بیانیه هیئت داوران بە نیابت از شهرام اقبال‌زادە، سرپرست هیئت داوران خوانده شد و مراسم اختتامیه با معرفی ۶۰ اثر برگزیده و شایسته تقدیر به پایان رسید.

شوناس

 


۲۲ دی ۱۳۹۹ ۲۲:۴۷
روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید