اخبار

نمایشگاه گروهی آثار هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی دیواندره افتتاح شد

نمایشگاه گروهی آثار هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی دیواندره افتتاح شد
نمایشگاه گروهی آثار هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی دیواندره با حضور فرماندار و معاون امور هنری و جمع کثیری از هنرمندان و علاقمندان به هنرهای تجسمی در شهر دیواندره افتتاح و به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیواندره، نمایشگاه گروهی هنرمندان انجمن هنرهای تجسمی شهرستان دیواندره دیروز با حضور جمال ارشدی فرماندار  شهرستان دیواندره، سامان احمدی معاون امور هنری وسینمایی اداره کل ارشاد اسلامی کردستان، افصحی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان، اعضای محترم شورای اسلامی و شهرداری این شهرستان و سایر مدیران ادارات دولتی و نهادهای نظامی و انتظامی و انجمن های فرهنگی هنری و باحضور گرم مردم هنر دوست و هنرمندان این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

اسعد قربانی دبیر برگزاری نمایشگاه و مسئول انجمن هنرهای تجسمی دیواندره گفت: هر آن جا که معنا و مفهوم در قالب هنر بیان شود، بر روح و جان مخاطب می نشیند و نقش ماندگاری را ثبت می کند.

وی افزود: انجمن هنرهای تجسمی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری و شوارای محترم شهرستان دیواندره  با هدف بسترسازی شایسته  برای بیان مفاهیم ارزشی در قالب هنرهای تجسمی   و جذب استعدادهای برتر، پرورش هنرمندان شهرستان دیواندره و تمرکز بر جنبه های نظری و عملی خلق آثار هنری ارزشمند، وآغاز به کاری دوباره بعد از دوسال دوران کرونایی  بار دیگر اقدام به برگزاری برنامه های هنری خود کرده که دراین راستا نمایشگاهی از رشته های  طراحی، نقاشی، عکاسی، نقش برجسته، مجسمه سازی، کاشی شکسته، معرق وخوشنویسی را برگزارکرده است.

قربانی اضافه کرد: در این نمایشگاه گروهی بیش از 100   اثر هنری  از 32 نفر هنرمند  به مدت یک هفته از شنبه تا پنج شنبه صبح ها از ساعت 10تا12 و 16تا18  در نگارخانه ارشاد اسلامی در معرض  دید علاقه مندان قرار می گیرد. در ضمن بازدید برای همه علاقه مندان  آزاد است
اسعد قربانی اظهار داشت:   این انجمن نزدیک به یکصد نفر عضو دارد و هر6ماه یک بار هم در میان علاقه مندان و آشنایان به هنرهای تجسمی و هنرجویان اقدام به عضوگیری و صدور کارت شناسای هنرمندان میکند.

ایشان  تاکید کردند: به بهانه برگزاری این نمایشگاه و برنامه های آتی و برگزاری کلاس های هنری با استفاده از تجربه و توان مربیان و مدرسان این انجمن در برگزاری ورکشاپ ها و مسابقه ها  نشان دهد که این شهرستان ظرفیت برگزاری برنامه های در حد استانی و منطقه ای دارد و توجه مسئولین را به برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری را دراین شهرستان  معطوف نماید.

مسئول انجمن هنرهای تجسمی دیواندره درخواست کرد: از مسئولان ادارات، نهادهای مردمی و سازمان‌ها و بازدید کنندگان به جهت تشویق و ترغیب هنرمندان نسبت به خرید آثار هنری حاضر در این نمایشگاه اقدام نمایند.                           

 ایشان یادآوری کرد: آموزش هنر  دراین شهرستان مهم ترین نکته ای است که باید به آن پرداخته شود که دراین راستا با تلاش اینجاب و با همکاری آقای افصحی برای اولین بار آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی زیر نظر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی راه اندازی می شود.

نمایشگاه

۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۹
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیواندره |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید