اخبار

هنرمند بانه‌ای ۴۷ اثر نقاشی خود را به نمایش گذاشت

هنرمند بانه‌ای ۴۷ اثر نقاشی خود را به نمایش گذاشت
"زاگرس قادر خانزاده" هنرمند بانه‌ای ۴۷ اثر تابلو نقاشی الهام گرفته از طبیعت را در نمایشگاهی در معرض دیدی علاقمندان قرار داد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه، این نمایشگاه نقاشی که دیروز چهارشنبه در نگارخانه اداره فرهنگ ارشاد اسلامی با حضور جمعی از مسوولان و هنرمندان این شهرستان گشایش یافت، به مدت یک هفته پذیرای علاقمندان خواهد بود.

این هنرمند در حاشیه بازگشایی این نمایشگاه و  در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه از دوران کودکی با توجه به علاقه ای که به نقاشی داشتم کار کردم گفت: برخی از نقاشان تنها در یک زمینه کار می کنند اما من در زمینه طبیعت و نقاشی های تخیلی در ذهنم که زاده زندگی روزمره است، نقاشی می کنم

زاگرس قادرخانزاده ادامه داد:من از افسانه ها و حکایت های کوردی برای نقاشی کردن الهام می گیرم و به صورت نمادین در قالب تابلوی نقاشی می کنم.

وی با بیان اینکه انسان بخشی از طبیعت است و طبیعت الهام بخش بسیاری از کارهای انسان است گفت: من از نقاشی طبیعت لذت می برم و برای همین این سبک از نقاشی را انتخاب کردم

قادرخانزاده ادمه داد: تاکنون ۲ نمایشگاه نقاشی در بانه برگزار کردم و که با استقبال گرم همشهریان مواجه شد و این باعث دلگرمی من شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به علاقه ای که به این هنر داشتم نقاشی را یاد گرفتم و تنها یک دوره در شهرستان بوکان نزد یکی از اساتید این حرفه آموزش دیدم و برای تجربه بیشتر به نمایشگاه های نقاشی رفتم و هنر دیگر هنرمندان را بررسی کردم.

 این نمایشگاه به مدت یک هفته در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه گشایش یافته و هر روز از ساعت سه بعد از ظهر برای عموم مردم آزاد است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است.

۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید