اخبار

مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره کسب و کارهای فرهنگی در کردستان تمدید شد

مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره کسب و کارهای فرهنگی در کردستان تمدید شد
مسوول روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از تمدید مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره کسب و کارهای فرهنگی با عنوان «خه‌لات» در استان خبرداد و گفت: علاقه مندان تا پنجم بهمن ماه سال جاری می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان, ماجد رموزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بنا به درخواست تعدادی از هنرمندان استان مبنی بر آماده سازی آثار هنری جدید برای شرکت در دومین جشنواره دوم خه‌لات(جایزه)، مهلت ارسال آثار تمدید شد.

وی افزود: هنرمندان و فعالان عرصه کسب و کارها و محصولات فرهنگی شامل هدایای فرهنگی، صنایع چوبی، زیورآلات و هنرهای تزیینی، سازندگان آلات و سازهای موسیقی و هنرهای باستانی مناطق کردنشین مانند جولایی، فرش دستبافت، عروسک سازی و صنایع چاپ و بسته‌بندی تا تاریخ پنجم بهمن ماه فرصت دارند آثار هنری خود را در این جشنواره به ثبت برسانند.

مسوول روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد: این جشنواره از سری برنامه‌های موضوعی هفتمین دوره جایزه ملی کالاهای فرهنگی فیروزه است که به منظور حمایت از کسب و کارهای فرهنگی و تقویت بخش مهم فرهنگ و هنر استان یعنی اقتصاد فرهنگ و برندسازی محصولات فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.

تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان می‌توانند از طریق سامانه جشنواره فیروزه به آدرس https://jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir  برای شرکت در این رخداد فرهنگی ثبت نام کنند.

آثار شرکت کنندگان پس از ثبت درخواست و درج عکس اثر در سایت مذکور با ارسال نسخه فیزیکی اثر به دبیرخانه جشنواره مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

علاقه مندان به شرکت در این جشنواره در صورت داشتن هرگونه سوالی می‌توانند با دبیرخانه دومین جشنواره استانی کالاهای فرهنگی استان و شماره‌های ۰۸۷۳۳۲۸۵۲۴۰ و ۰۸۷۳۳۲۸۵۰۷۰ تماس حاصل کنند و یا به آدرس دبیرخانه جشنواره واقع در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج مراجعه کنند.

نخستین جشنواره استانی کالاهای فرهنگی با عنوان خه‌لات در اسفند ماه سال گذشته برگزار شد که ۱۹ هنرمند کردستانی با ۶۵ اثر در هشت بخش در این جشنواره شرکت کردند.

آثار ارسالی بر اساس شاخص‌هایی هم چون کیفیت و طراحی تولید، کیفیت بصری و ظاهری و بُعد فرهنگی از سوی داوران این دوره متشکل از کاوه خدا کرمی، فاطمه کاویانی، فرهاد حامدی، کوردوان بوستان و یدالله نورایی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

۱۸ دی ۱۴۰۰ ۲۰:۱۴
خبرگزاری ایرنا مرکز کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید