اخبار

برگزاری آزمون های هنرستان دخترانه سنندج بصورت حضوری

برگزاری آزمون های هنرستان دخترانه سنندج بصورت حضوری
سامان احمدی از برگزاری آزمون های عملی و تئوری هنرستان دخترانه هنرهای زیبای شهر سنندج بصورت حضوری خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، سامان احمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در ارتباط مجازی با رسانه های استان در محل هنرستان هنرهای زیبای سنندج گفت: آزمون های تئوری هنرستان دخترانه هنرهای زیبای شهر سنندج که با شیوع کرونا بصورت مجازی برگزار می شد، این بار با همکاری مدیریت هنرستان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با رعایت هوشمندانه پروتکل های بهداشتی بصورت حضوری برگزار می شود.

وی افزود: هنرستان دخترانه هنرهای زیبای شهر سنندج با داشتن 5 رشته هنری پویانمایی، موسیقی، گرافیک، نمایش و سینما دارای 220 هنرجو فعالیت آموزشی خویش را در ساختمان جدید با امکانات مناسب در حالی آغاز کرد که خلاء راه اندازی و استقرار هنرستانی با امکانات و اساتید مجرب در ساختمان اختصاصی برای دختران هنرمند این مرز و بوم به شدت احساس می شد.

احمدی اضافه کرد: هنرجویان این هنرستان پارسال با کسب موفقیت های فرهنگی و هنری در جشنواره های سراسری و قبولی اکثر این هنرجویان در آزمون کنکور سراسری با رتبه های عالی موجبات دلگرمی مسئولین و مدیران این مجموعه آموزشی را فراهم نمود.

وی با بیان اینکه هنرستان هنرهای زیبا وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد، افزود:  این هنرستان وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و زیر نظر آموزش و پرورش ناحیه یک اداره می شود.

 وی با بیان اینکه هنرستان های هنرهای زیبا به منظور تربیت هنرمندان خلاق، متعهد و کارآمد برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور در مقطع متوسطه تاسیس شده است،اظهارداشت: ایجاد زمینه های علمی و آموزشی رشته های مختلف هنری برای هنرجویان شرایط لازم ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی را فراهم می آورد.

۱۹ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید