اخبار

سه موسسه قرآنی جدید در کردستان مجوز فعالیت گرفتند

سه موسسه قرآنی جدید در کردستان مجوز فعالیت گرفتند
مسئول امور قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از صدور مجوز سه موسسه قرآنی در سطح استان کردستان خبر داد

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، کامل گلباغی مسئول امور قرآنی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان در ارتباط مجازی با رسانه های استان گفت: هیأت رسیدگی به امور موسسات فرهنگی، قرآنی و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالیت سه موسسه قرآنی در سطح استان کردستان موافقت نمود.

وی افزود: موسسات فرهنگی، قرآنی و عترت «راه بهشت روشنایی» به مدیرمسئولی فریده سعیدی در شهر بانه، «بوستان عرفان و احسان» به مدیرمسئولی  محمد عرفان سلیمی و «اسوه حسنه رسول الله(ص)» به مدیر مسئولی ادریس محمودی در شهرستان سنندج از سوی هیأت رسیدگی به امور موسسات فرهنگی، قرآنی و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت گرفتند.

وی اضافه کرد: از مهمترین وظایف موسسات قرآنی علاوه بر قرائت قرآن، حفظ و مفاهیم قرآن، آموزش نهج البلاغه و صحیفه سجادیه همچنین معارف و احکام اسلامی است، ضمناً نوع فعالیت این موسسات غیر انتفاعی و عام المنفعه است.

گلباغی ضمن اشاره به شرح وظایف موسسات قرآن در کردستان مصرح در اساسنامه موسسات، اظهار داشت: قبلا آموزش قرآن در سطح استان از سوی ماموستایان و روحانیون در محلات شهرها و روستاهای با روش های سنتی انجام می شد، در مکتبخانه های بصورت مداوم و در طول سال قرآن و احکام اسلامی به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شد.

وی در خصوص شرح وظایف این موسسات اضافه نمود: موسسات قرآنی با انگیزهی توسعه و گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه با رویکرد تعمیم و تعمیق ایمان، شناخت و ارتباط و انس با قرآن و تحقق آموزههای قرآنی در رفتارهای فردی و اجتماعی و بر اساس اهداف فرهنگی موجود در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با التزام به رعایت مقررات موضوعهی کشوری و ضوابط حاکم بر تأسیس مؤسسات و مراکز فرهنگی مصوبهی شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر طبق مشخصات و شرایط پیشبینی شده در اساسنامه های تعریف شده مؤسسهی فرهنگی قرآن و عترت تشکیل میشوند.

وی هدف از تاسیس و راه اندازی این موسسات را اینچنین تشریح نمود: وظایف این موسسات قرآنی در سطح استان ادامه راه و روش های مکتبخانه های قرآنی قدیم که در مساجد مستقر بودند است، البته با سبک و سیاق آموزشی جدید و با استفاده از امکانات فضای مجازی.

مسئول امور قرآنی اذعان داشت: با موافقت اصولی راه اندازی و تاسیس این سه موسسه، تعداد موسسات فرهنگی، قرآنی و عترت فعال سطح استان کردستان به 29 موسسه رسید.

۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید