اخبار

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خبر داد؛

ثبت‌نام بن کتاب ویژه دانشگاهیان و طلاب نمایشگاه مجازی کتاب تهران آغاز شد

ثبت‌نام بن کتاب ویژه دانشگاهیان و طلاب نمایشگاه مجازی کتاب تهران آغاز شد
سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از آغاز ثبت‌نام اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان برای دریافت بن اعتباری خرید کتاب ویژه نمایشگاه کتاب مجازی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و اشاد اسلامی کردستان، عیسی فلاحی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ثبت‌نام جهت دریافت بن اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه آغاز شده است.

وی افزود: خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست‌های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اقدام به توزیع بن اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور می‌کند.

فلاحی خاطرنشان کرد: از این رو اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور می‌توانند برای دریافت بن خرید کتاب به آدرس ketab.ir مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند.

وی اعلام کرد: سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب ۲۵۰ هزار تومان است که از این مقدار ۶۰ درصد، معادل ۱۵۰ هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب بوده و برای اعضای هیئت علمی ۵۰۰ هزار تومان است که از این مقدار ۵۰ درصد معادل ۲۵۰ هزار تومان سهم عضو هیئت علمی و الباقی برعهده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران خواهد بود.

فلاحی افزود: یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص پیدا می‌کند لذا برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست و سهم خریدار از یارانه اعتبار خرید کتاب هنگام خرید کتاب محاسبه و کسر خواهد شد و با توجه به بودجه اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هر استان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر ثبت نام کرده‌اند.

فلاحی در ادامه گفت: علاقه مندان باید فرایند ثبت‌نام را تا دریافت این پیامک «یارانه خرید کتاب روی کد ملی شما شارژ شد» ادامه دهند تا عملیات ثبت نام و خرید قطعی ثبت شود.

وی خاطرنشان کرد: هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب (بن کتاب) است و هنگام ثبت‌نام، شماره تلفن همراه باید فعال، در دسترس و «در اختیار» شخص ثبت‌نام کننده (کد ملی خریدار) باشد و بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت و اعتبار استان، امکان ثبت نام متقاضیان جدید نخواهد بود.

سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اظهار داشت: در دومین دوره از نمایشگاه کتاب مجازی تهران که از سوم تا دهم بهمن ماه برگزار می‌شود رویدادهای فرهنگی متناسب با ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی از جمله رونمایی کتاب، نقد وبررسی کتاب، جشن کتاب، کارگاه‌های نویسندگی و …در کتابفروشی هاومراکز فرهنگی استان برگزار خواهدشد.

۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۰۸
خبرگزاری مهر مرکز کردستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید